Film Normální autistický film ke stažení zdarma

V první polovině letošního listopadu, přesněji 10. 11. 2016, do kin přichází tento nový dokumentární snímek od českého režiséra, scénáristy a kameramana Miroslava Janka.

Prvním hlavním hprotagonistou je upřímný a přemýšlivý chlapec Lukáš. Ten má zajímavý smysl pro humor, také velice miluje filmy a proto píše i vlastní scénáře.

Druhým hrdinou je Denis. Ten je pro změnu klavírní virtuos, který dokáže zahrát i velice složité skladby z žánrů vážné hudby. Mimo to je také velice inteligentní a má toho mnoho načteného. Nejvíce zbožňuje malého prince.

A co Majda? Ta velice ráda rapuje a ničeho se nebojí. Ve svých textech ukazuje okolní svět takový, jaký je. Marjamka zase dokáže vyprávět dlouhosáhlé  příběhy v češtině i angličtině a má neúnavného brášku Ahmeda, který je velice přátelský a hodný.

Je zde pět obdivuhodných a nadaných dětí, který společnost dala nelichotivou nálepku „autista“. Přední český dokumentarista nás nabádá k tomu, abychom autismus nebrali jako lékařskou diagnózu, ale snažili se mu více porozumět.