Film Dánská dívka ke stažení zdarma

Zajímavý snímek, který do kin přišel v druhé polovině letošního února, nám přináší Tom Hooper, který jej zrežíroval podle knihy od Davida Ebershoffa. Scénář k němu napsala Lucinda Coxon.

Příběh nás zanese do Kodaně ve 20. letech minulého století. Hlavním hrdinou je Einar Wegener (Eddie Redmayne), který je proslulým dánským malířem své doby. O jeho plnou podporu se stará jeho žena Gerda (Alicia Vikander) a přitom touží po tom, aby sama prorazila jako portrétistka. Jejich vztah se však pozvolna bortí, což odstartovala banální příhoda. Touto příhodou bylo to, že Gerda připravovala sérii baletních portrétů, ale nedorazila jí figurantka a tak se Einar přihlásil k tomu, aby jej nachystala místo chybějící figurantky. To v něm vyvolalo cosi vnitřního. Díky tomu se rozhodl, že se cítí více jako dívka, než jako muž.

Po velmi krátké době se vydává do nemocnice, kde se nechá změnit na opačné pohlaví. V této transformaci ho po celou dobu doprovází jeho žena Gerda. Díky nové Lili sice prorazila jako umělkyně, ale ztratila svou životní lásku.