Film Lída Baarová ke stažení zdarma

Životopisné drama z romantickými prvky od známého českého režiséra Filipa Renče a scénáristy Ivana Hubače, se do kin na filmová plátna vydalo poprvé v lednu.

Hlavním námětem je česká herečka Lída Baarová, která byla v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů, které se jmenovaly Babelsberg a byly jakýmsi evropským Hollywoodem. I přes počáteční potíže nakonec oslňuje davy fanoušků nejen po celém Německu.

V časopisech i novinách se objevuje na titulní stranách a je považována za jednu z nejkrásnějších evropských žen. Svou náklonnost jí projevuje i známý a bohatý Gustav Fröhlich, což je tehdejší idol německých žen. Zanedlouho se stávají milenci a svůj obdiv neskrývá ani Hitler, který ji proto pozve na návštěvu do Říšského kancléřství. Těmito všemi okolnostmi narůstá její popularita.

Netrvá to dlouho a s Gustavem se nastěhují do moderní vily na prestižní berlínské adrese, jenže netuší, že jejich sousedem je ministr propagandy Goebbelse. Ten je k sobě začne zvát na večírky a pomalu začíná svádět  Lídu tahat do svých „pastí“ a Gustav začíná žárlit. Po krátké době ji vyhání z domu a Goebbelse ji přijímá. Je rozhodnutý, že se chce kvůli ní vzdát všeho co má. Lída odmítá nabídku od Hollywoodu a zůstává s ním v Berlíně, jenže to je obrovská chyba, protože po nějaké době, díky prosbě Goebbelsovi manželky, na něj Hitler vyvíjí nátlak, po kterém se Goebbels vzdává lásky k Lídě.

Lída rázem dostává zákaz hraní v německých filmech, ale Říši opustit nesmí a stává se tak jakýmsi jejím domácím vězením. Jenže během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do své rodné vlasti. Zde natočí ještě několik úspěšných filmů. Jak začíná okupace, tak musí před nacisty opět prchat ze země. Když skončí válka, tak se plná nadějí vrací do Prahy, kde se setká pouze s výsměchem a opravdové peklo ji teprve čeká.