Film Zkáza krásou ke stažení zdarma

Hlavní hrdinkou tohoto dokumentárního filmu je žena, která se jmenuje Lída Baarová. Ve své době byla velmi krásnou a atraktivní ženou a to byl její dar i zkáza. Velmi rychle se dostala na vrchol herectví a uznání. Také si dokázala podmanit spoustu mužů v její době, což se pochopitelně spoustě lidí nelíbilo.

Měla vztah s ministrem říšské propagandy, kterým byl Joseph Goebbels a ten zní velmi rychle učinil národního nepřítele. Bylo na ni poukazováno, jako na symbol kolaboranství.

Celý dokument sestavila Helena Třeštíková, která se s Lídou setkala v jejím zahraničním exilu. Na konci jejího života s ní natočila zpověď, která se skládala z její kariéry, kdy byla milovanou a postupně zatracovanou hvězdou. Zpestření celého dokumentu jsou unikátní záběry z několika předních evropských archivů, které běží na pozadí a také se zde ukázaly ukázky několika známých Lídiných děl.

Příběh sebedestruktivní lovestory nese stopy po antické tragédii a je fatálně  spjat s pochmurnými evropskými dějinami v období 2. světové války.